PC0504-150M-RC
Mfr.Part #
PC0504-150M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Description
150H 20% POWER CHIP INDUCTOR
Stock
12
In Stock :
12
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Series :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.193" (4.90mm)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Inductance :
15 µH
Product Status :
Active
Material - Core :
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Datasheets
PC0504-150M-RC
Allied Components International PC0504-150M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD