PC-US2-EXT2-36-K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PC-US2-EXT2-36-K
Manufacturer
Pactech
Description
USB 2.0 FF INTERNAL EXT CBL 36"
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
Pactech
Product Category :
Product Status :
Active
Cable Termination :
Crimp
Number of Positions :
10
Package :
Bulk
Pitch - Connector :
0.100 (2.54mm)
Contact Finish :
Tin
Series :
Pactech USB
Length :
3.00 (914.40mm)
Number of Rows :
2
Shielding :
Shielded
Color :
Black
Usage :
Internal USB Extension Cable
Connector Type :
Socket to Socket
Base Product Number :
PC-US2-EXT2
Datasheets
PC-US2-EXT2-36-K
Pactech PC-US2-EXT2-36-K
Black Socket to Socket Pactech USB Internal USB Extension Cable Rectangular Cable Assembly 3.00 914.40mm