PBA75F-9-J1
Mfr.Part #
PBA75F-9-J1
Description
AC/DC CONVERTER 9V 76W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 1 :
9V
Base Product Number :
PBA75
Size / Dimension :
5.31 L x 1.26 W x 3.23 H (134.9mm x 32.0mm x 82.0mm)
Package :
Box
Current - Output 1 :
8.4 A
Series :
PBA (75W)
Efficiency :
82%
Operating Temperature :
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Type :
Open Frame
Features :
Universal Input
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Power (Watts) :
76W
Voltage - Isolation :
3 kV