PBA75F-5-JRN
Mfr.Part #
PBA75F-5-JRN
Description
AC/DC CONVERTER 5V
CE, cURus, TUV
Weight :
350.000009g
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Height :
32mm
Current - Output 1 :
15A
Size / Dimension :
5.31Lx1.26W x 3.23 H 134.9mmx32.0mmx82.0mm
Efficiency :
83%
Type :
Enclosed
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Power :
75W
Applications :
ITE (Commercial)
Lead Free :
Lead Free
Series :
PBA (75W)