PBA75F-5-CJN
Mfr.Part #
PBA75F-5-CJN
Description
AC/DC CONVERTER 5V
No
Weight :
350.000009g
Output Power :
75W
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Voltage - Output 1 :
5V
Size / Dimension :
5.31Lx1.26W x 3.23 H 134.9mmx32.0mmx82.0mm
Length :
135mm
Height :
32mm
Voltage - Input :
85V~264VAC
Published :
Series :
PBA (75W)
Efficiency :
83%
Current - Output 1 :
15A
Voltage - Isolation :
3kV
Type :
Enclosed
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
15A
Number of Outputs :
1
Width :
82mm