PBA75F-48-JN
Mfr.Part #
PBA75F-48-JN
Description
AC/DC CONVERTER 48V
Product Category :
Type :
Enclosed
Published :
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output 1 :
48V
Series :
PBA (75W)
Applications :
ITE (Commercial)
Lead Free :
Lead Free
Current - Output 1 :
1.6A
Output Power :
76.8W
Number of Outputs :
1
Height :
32mm
Minimum Load Required :
No
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Size / Dimension :
5.31Lx1.26W x 3.23 H 134.9mmx32.0mmx82.0mm
Chassis Mount
Weight :
350.000009g
Efficiency :
86%