PBA50F-36-JN
Mfr.Part #
PBA50F-36-JN
Description
AC/DC CONVERTER 36V
Series :
PBA (50W)
Voltage - Input :
85V~264VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Isolation :
3kV
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
Weight :
279.99999g
1
Minimum Load Required :
No
Output Power :
50.4W
Type :
Enclosed
Height :
31mm
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Efficiency :
85%
Current - Output 1 :
1.4A
Voltage - Output 1 :
36V