PBA50F-24-J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBA50F-24-J
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Size / Dimension :
4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
Series :
PBA (50W)
Voltage - Input :
85V~264VAC
Output Power :
52.8W
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
84%
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Isolation :
3kV
Minimum Load Required :
No
Height :
31mm
Voltage - Output 1 :
24V
Lead Free :
Lead Free
Weight :
279.99999g
Current - Output 1 :
2.2A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Open Frame
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating