PBA30F-3R3-J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBA30F-3R3-J
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Efficiency :
69%
Voltage - Isolation :
3kV
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
4.06Lx1.22W x 3.07 H 103.1mmx31.0mmx78.0mm
Height :
34.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Current - Output 1 :
6A
Lead Free :
Lead Free
Applications :
ITE (Commercial)
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Voltage :
3.3V
Type :
Open Frame
Published :
Voltage - Input :
85V~264VAC
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Output Power :
19.8W
Minimum Load Required :
No
Series :
PBA (30W)
Voltage - Output 1 :
3.3V