PBA150F-36-JV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBA150F-36-JV
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 36V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Efficiency :
88%
Height :
34mm
Size / Dimension :
6.61Lx1.34W x 3.66 H 167.9mmx34.0mmx93.0mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Output Power :
154.8W
Voltage - Isolation :
3kV
Type :
Open Frame
Number of Outputs :
1
Weight :
560.186577g
Current - Output 1 :
4.3A
Minimum Load Required :
No
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Voltage - Input :
85V~264VAC
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Output 1 :
36V
Series :
PBA (150W)
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating