PBA10F-5-J1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBA10F-5-J1
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 5V 10W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Package :
Box
Current - Output 1 :
2 A
Type :
Open Frame
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
5V
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Voltage - Output 6 :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Size / Dimension :
2.68 L x 1.22 W x 3.07 H (68.1mm x 31.0mm x 78.0mm)
Voltage - Output 5 :
Voltage - Isolation :
3 kV
Features :
Universal Input
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 2 :
Applications :
ITE (Commercial)
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
PBA (10W)
Base Product Number :
PBA10
Brady
Efficiency :
74%