PB7500004
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PB7500004
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ PECL SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Qualification Status :
Not Qualified
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Output :
PECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
75MHz
Packaging :
Bulk
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
75MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SaRonix-eCera™ PB
Max Supply Current :
88mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Type :
XO (Standard)
Height :
2.0066mm
Number of Terminations :
6
Power Supplies :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±50ppm