PB5000006
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PB5000006
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ PECL SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Bulk
Max Supply Current :
88mA
Height :
2.0066mm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
PECL
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
50MHz
Mount :
Surface Mount
Series :
SaRonix-eCera™ PB
Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm