PA5449.103NLT
Mfr.Part #
PA5449.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 5.5A 59 MOHM SMD
Width :
8.5 mm
Package :
Digi-Reel?
DC Resistance (DCR) :
59mOhm Max
Inductance :
10 µH
Length :
9.2 mm
Series :
PA5449.xxxNLT
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Application :
Power
Test Frequency :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
5.5 A
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Packaging :
Reel
Tolerance :
±20%
Product :
Power Inductors
Current - Saturation (Isat) :
7A
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height :
4 mm
Size / Dimension :
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Saturation Current :
7 A
Datasheets
PA5449.103NLT
Pulse Electronics PA5449.103NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD