PA5432.682NLT
Mfr.Part #
PA5432.682NLT
Description
FIXED IND 6.8UH 9A 20.8MOHM SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Application :
COMMERCIAL
Width :
6.6 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
9 A
Features :
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Saturation Current :
9.2 A
Length :
6.8 mm
Frequency - Self Resonant :
18MHz
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
DC Resistance (DCR) :
20.8mOhm Max
Height :
6 mm
Series :
PA5432.XXXNLT
Supplier Device Package :
Core Material :
Composite
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Inductance :
6.8 µH
Datasheets
PA5432.682NLT
Pulse Electronics PA5432.682NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD