PA4548.331NLT
Mfr.Part #
PA4548.331NLT
Description
FIXED IND 330NH 15A 4.4 MOHM SMD
Stock
100
In Stock :
100
Fixed Inductors
Failure Rate :
Not Required
Product Length (mm) :
7.3(mm)
Inductance :
330nH
Technology :
Wirewound
Q @ Freq :
Diameter :
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Height (mm) :
2.4(mm)
Type :
Molded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Factory Lead Time :
9 Weeks
DC Resistance (DCR) :
4.4mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.094 (2.40mm)
Rad Hardened :
No
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
DC Current :
15000(mA)
Operating Temp Range :
-40C to 125C
Nonstandard
Core Type :
Molded
Inductors, Chokes and Coils
Product Depth (mm) :
6.9(mm)
Height :
2.4 mm
Military Standard :
Not Required
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
6.9 mm
Self Resonant Frequency :
Current Rating (Amps) :
15A
Number of Terminals :
2
PCB Mount
Saturation Current :
30 A
Length :
7.3 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Termination :
Standard
Material - Core :
Tolerance (+ or -) :
20%
Product Category :
Power Inductors - SMD
Application :
High Current
Test Frequency :
0.1(MHz)
Current - Saturation :
28A
Shielding :
Unshielded
Series :
PA4548.XXXNLT
DC Resistance :
0.0044(ohm)
Current - Saturation (Isat) :
28A
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
RoHS :
Details
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
Datasheets
PA4548.331NLT
Pulse Electronics PA4548.331NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD