P81W-A24-CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P81W-A24-CA
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
PMI LED 0.500' 24V WIRE AMBER
Manufacturer :
Product Category :
Lens Type :
WATER CLEAR
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Viewing Angle :
30 deg
Luminous Intensity :
600.0 mcd
Forward Current-Max :
0.02A
Surface Mount :
No
Configuration :
Single
Factory Lead Time :
8 Weeks
Color :
Amber
Shape :
Cylindrical
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Bulk
Peak Wavelength :
592 nm
Size :
12.6mm
Mounting Feature :
Panel Mount
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
8.9mm
Datasheets
P81W-A24-CA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING