P703-12R/B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P703-12R/B
Manufacturer
E-Z-Hook
Description
TEST LEAD PICO HOOK TO SOCKT 12"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Product Category :
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge :
28 AWG
Current Rating (Amps) :
1A
Contents :
2 Leads, Black and Red
Factory Lead Time :
2 Weeks
Color :
Red
Lead Free :
Lead Free
Series :
E-Z-PICO-HOOK™ P703
Connector Type B :
Socket
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
1st Connector :
Pico Hook
Configuration :
Grabber, Hook to Socket
Voltage - Rated :
600VDC
Temperature Range :
221°F 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
2nd Connector :
Socket, Square, 0.025 (0.64mm)
Cable Length :
12.0 304.80mm