P6SMBJ28C
Mfr.Part #
P6SMBJ28C
Package / Case
DO-214AA-2
Description
TVSDIODE,SMB,28V,600W,BI
Packaging :
Reel
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
TVS Diodes
Polarity :
Bidirectional
Panjit
Clamping Voltage :
45.4 V
Package / Case :
DO-214AA-2
Reverse breakdown voltage Vbr :
31.1V
RoHS :
Details
Clamping voltage Vc :
45.4V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Package/Enclosure :
DO-214AA
Peak pulse current Ipp :
13.2A
Reverse working voltage Vrwm :
28V
Number of Channels :
1 Channel
Breakdown Voltage :
31.1 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Working Voltage :
28 V