P277EE154K300A
Mfr.Part #
P277EE154K300A
Package / Case
Not Required
Description
150NF AC 10V
Stock
569
In Stock :
569
Product Category :
Unclassified
Product Length (mm) :
30.5(Max)
Package / Case :
Not Required
Product Height (mm) :
16.1(Max)
Dielectric :
Paper
Temp Coeff (Dielectric) :
Paper
Mounting Style :
Through Hole
Suppression Class :
X1
Voltage :
630VDC|300VAC
Capacitance :
PF(pF)
Wire Form :
Straight
Terminal Pitch (mm) :
25.4
Lead Diameter (nom) :
1(mm)
Product Weight (g) :
8.6
Size (mm) :
30.5 X 10.6 X 16.1
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Lead Diameter (mm) :
1
Termination Style :
Radial
Tolerance (+ or -) :
10%
Series :
Tolerance :
10%
ECCN (US) :
EAR99
Type :
EMI Suppression
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
Operating Temp Range :
-40C to 110C
Lead Length (mm) :
30
Mounting :
Through Hole
Capacitance Value :
0.15uF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Product Depth (mm) :
10.6(Max)
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Datasheets
P277EE154K300A
Introducing Unclassified KEMET P277EE154K300A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Not Required, Voltage:630VDC|300VAC, Type:EMI Suppression, P277EE154K300A pinout, P277EE154K300A datasheet PDF, P277EE154K300A amp .Beyond Unclassified KEMET P277EE154K300A ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.