P2010Y3004LNT
Mfr.Part #
P2010Y3004LNT
Description
SFERNICE THIN FILMS
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Silver, Tin
Resistance :
3mOhm
Tolerance :
0.01%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
P2010Y3004LNT
Vishay / Sfernice P2010Y3004LNT
Thin Film, 3MOhm, 0.01%,