P2010H6492FBTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P2010H6492FBTA
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
P 2010 H 6492 F B TR100
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Failure Rate :
Composition :
Thin Film
Resistance :
64.9 kOhms
Size / Dimension :
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Power (Watts) :
1W
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Series :
P
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Ratings :
Datasheets
P2010H6492FBTA
Vishay / Sfernice P2010H6492FBTA
P Series, Thin Film, 64.9 kOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C