P08-080SLT-A-G
Mfr.Part #
P08-080SLT-A-G
Description
CONN SOCKET 80POS SMD GOLD
Factory Lead Time :
8 Weeks
P08
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pitch :
0.031 0.80mm
Gender :
FEMALE
Stack Height (Mating) :
3mm 4mm 5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Height Above Board :
0.087 2.20mm
Feature :
Board Guide
Mounting Type :
Surface Mount
Contact Plating :
Gold
Connector Type :
Socket, Outer Shroud Contacts
Published :
Number of Positions :
80
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
P08-080SLT-A-G
Socket, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 80 Positions P08 Gold