P08-020SLT-A-G
Mfr.Part #
P08-020SLT-A-G
Description
CONN SOCKET 20POS SMD GOLD
Number of Positions :
20
Pitch :
0.031 0.80mm
Height Above Board :
0.087 2.20mm
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
5 Weeks
Stack Height (Mating) :
3mm 4mm 5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
P08-020SLT-A-G
Socket, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 20 Positions P08 Gold Solder