P0770.333NLT
Mfr.Part #
P0770.333NLT
Description
FIXED IND 33UH 580MA 510MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
580mA
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Military Standard :
Not
Mounting Style :
PCB Mount
DC Current :
580mA
DC Resistance (DCR) :
510mOhm Max
Case/Size Code :
Max DC Current :
580mA
Width :
4.45 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Termination Style :
SMD/SMT
Test Frequency :
100kHz
Series :
P0770NL
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Current - Saturation :
580mA
Saturation Current :
580 mA
Depth :
4.45mm
Current Rating (Amps) :
580 mA
Product Category :
Power Inductors - SMD
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
2
Self Resonant Frequency :
Product Type :
Fixed Inductors
Inductance :
33μH
Resistance :
510mOhm
Surface Mount
Application :
Power
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Length :
6.6 mm
Core Type :
Drum
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height :
2.921mm
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Brand :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Core Material :
Ferrite
Q @ Freq :
Maximum Operating Temperature :
+ 130 C
RoHS :
Details
Number of Functions :
1
Special Feature :
INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK RATED CURRENT
Current Rating :
580mA
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
No
Product :
Power Inductors
Height - Seated (Max) :
0.115 (2.92mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pulse
Datasheets
P0770.333NLT
Pulse Electronics P0770.333NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD