P01-24-B-2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P01-24-B-2A
Manufacturer
NKK Switches
Description
INDICATOR ROCKER ILL 24V WHT CAP
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Lamp Color :
White
Lens Size :
16.20mmx16.00mm
Panel Cutout Dimensions :
0.76 x 0.76 (19.30mm x 19.30mm)
Lens Transparency :
Clear
Type :
Incandescent
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
25mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Published :
Ratings :
AC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
P01
Panel Cutout Shape :
Square
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Voltage :
24V
Datasheets
P01-24-B-2A
Introducing NKK Switches P01-24-B-2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:24V, P01-24-B-2A pinout, P01-24-B-2A datasheet PDF, P01-24-B-2A amp .Beyond NKK Switches P01-24-B-2A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.