OWA-200E-36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OWA-200E-36
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 200W
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Output Power :
199 W
Input Connector :
CEE 7/7
Package :
Box
Cord Length :
39.4" (1.00m)
Number of Outputs :
1 Output
RoHS :
Details
Width :
68 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Region :
Europe
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Standard Number :
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Efficiency :
Level VI
Form :
Desktop (Class II)
Series :
OWA-200E (200W)
Mounting Style :
Desktop
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.68" L x 2.68" W x 1.56" H (195.0mm x 68.0mm x 39.5mm)
Input Type :
Cord
Connector Type :
DIN Connector
Voltage - Output :
36V
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Output Current :
5.55 A
Length :
195 mm
Current - Output (Max) :
5.55A
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Maximum Output Power :
199 W
Input Frequency :
47 to 63 Hz
Weight :
Applications :
ITE (Commercial)
Region Utilized :
Europe
Load Regulation :
Regulated
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Height :
39.5 mm
Plug Type :
CEE 7/7
Polarization :
Minimum Isolation Voltage :
4200 Vac
Input Voltage :
254 to 370/180 to 264 Vdc/Vac
Brand :
Approval Agency :
CB, CE, EAC, GS
Output Voltage :
36 V
Product Type :
Desktop AC Adapters
Voltage - Input :
180 ~ 264 VAC
Product Category :
Desktop AC Adapters
Power (Watts) :
200 W