OTEMDCLANF-175.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OTEMDCLANF-175.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 175.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
5 Weeks
Series :
OT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.6002mm
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Frequency :
175MHz
Max Supply Current :
100mA