OSTYK61315330
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OSTYK61315330
Manufacturer
On-Shore Technology, Inc.
Description
CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.394"
Manufacturer :
On-Shore Technology, Inc.
Product Category :
Barrier Blocks
Number of Circuits :
15
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Top Termination :
Screws with Captive Plate
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Screw Finish :
Nickel
Flammability Rating :
UL94 V-0
Material - Insulation :
Thermoplastic
Number of Ways :
15
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Rows :
1
Terminal Block Type :
Barrier Block
Pitch :
0.394 10.00mm
Number of Decks :
1
Voltage - Rated :
300V
Color :
Black
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating :
25A
Mount :
Chassis, Panel
Mounting Type :
Chassis, Panel
Series :
OSTYK61
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Terminal Screw Material :
Steel
Pbfree Code :
yes
Safety Approval :
UL
Wire Gauge :
12-22 AWG
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Packaging :
Bulk
Feature :
Flange
Datasheets
OSTYK61315330
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets OSTYK61 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 15 Circuits Thermoplastic
OSTYK61315330 Overview
OSTYK61315330 Features
OSTYK61 series
OSTYK61315330 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTYK61315330 Terminal Blocks applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
    4 POSITION M12 CIRCULAR CONNECTO
Catalog related products
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"