OSTYD230150
Mfr.Part #
OSTYD230150
Description
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Number of Levels :
1
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Safety Approval :
UL
Mount :
Through Hole
Voltage :
300V
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Plating :
Brass, Steel
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Number of Ways :
23
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Series :
OSTYD
Pitch :
0.197 5.00mm
Positions Per Level :
23
Mounting Type :
Through Hole
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Number of Decks :
1
Termination :
Screw
Current :
10A
Color :
Green
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Wire Gauge :
12-24 AWG
Packaging :
Bulk
Contact Material - Plating :
Brass
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Screw Thread :
M2.5
Datasheets
OSTYD230150
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYD230150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, OSTYD230150 pinout, OSTYD230150 datasheet PDF, OSTYD230150 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTYD230150 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG OSTYD
OSTYD230150 Overview
OSTYD230150 Features
OSTYD series
OSTYD230150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTYD230150 Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100