OSTVI130152
Mfr.Part #
OSTVI130152
Description
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Number of Ways :
13
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Termination :
Screw
Wire Gauge :
12-28 AWG
Voltage :
300V
Number of Decks :
Green
Screw Thread :
M3
Number of Levels :
1
Feature :
Interlocking (Side)
Number of Rows :
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Safety Approval :
CUL; FIMKO; UL
Current :
16A
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Positions Per Level :
13
Pitch :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
OSTVI
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Plating :
Brass, Steel
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Datasheets
OSTVI130152
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTVI130152 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, OSTVI130152 pinout, OSTVI130152 datasheet PDF, OSTVI130152 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTVI130152 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG OSTVI
OSTVI130152 Overview
OSTVI130152 Features
OSTVI series
OSTVI130152 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTVI130152 Terminal Blocks applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100