OSTTO230152
Mfr.Part #
OSTTO230152
Description
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
Bulk
Feature :
Interlocking (Side)
Safety Approval :
UL; VDE
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Pitch :
0.197 5.00mm
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Color :
Green
Wire Gauge :
16-26 AWG
Number of Ways :
23
Plating :
Brass, Steel
Contact Material - Plating :
Brass
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Series :
OSTTO
Screw Thread :
M2.5
Voltage :
300V
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Current :
10A
Positions Per Level :
23
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Number of Rows :
Datasheets
OSTTO230152
Introducing Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTTO230152 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, OSTTO230152 pinout, OSTTO230152 datasheet PDF, OSTTO230152 amp .Beyond Wire to Board On-Shore Technology, Inc. OSTTO230152 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-26 AWG OSTTO
OSTTO230152 Overview
OSTTO230152 Features
OSTTO series
OSTTO230152 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTTO230152 Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100