OSTOQ23B151
Mfr.Part #
OSTOQ23B151
Description
TERM BLOCK HDR 23POS 90DEG 2.5MM
Current :
4A
Packaging :
Bulk
Safety Approval :
CUL; UL
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
23
Pitch :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Fastening Method :
Connector
Voltage :
125V
Contact Tail Length :
0.150 3.81mm
Housing Material :
Thermoplastic
Number of Rows :
1
Insulation Height :
0.150 3.81mm
Number of Decks :
Header Orientation :
90°, Right Angle
Number of Ways :
23
Datasheets
OSTOQ23B151
Introducing Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ23B151 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Solder, Operating Temperature:-30°C~105°C, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Voltage:125V, OSTOQ23B151 pinout, OSTOQ23B151 datasheet PDF, OSTOQ23B151 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ23B151 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.098 2.50mm Green 1 Levels Solder Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTOQ Thermoplastic Tin Brass
OSTOQ23B151 Overview
OSTOQ23B151 Features
OSTOQ series
OSTOQ23B151 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTOQ23B151 Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM