OSTOQ23A150
Mfr.Part #
OSTOQ23A150
Description
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 7.5MM
Contact Tail Length :
0.157 4.00mm
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Current :
20A
Orientation :
Vertical
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Solder
Number of Positions Per Level :
23
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-30°C
Pitch :
0.295 7.50mm
Header Orientation :
Vertical
Insulation Height :
0.157 4.00mm
Number of Positions :
23
Voltage - UL :
300V
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Max Operating Temperature :
105°C
Contact Plating :
Solder
Positions Per Level :
Number of Levels :
1
Number of Pins :
Datasheets
OSTOQ23A150
Introducing Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ23A150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Solder, Number of Pins:23, OSTOQ23A150 pinout, OSTOQ23A150 datasheet PDF, OSTOQ23A150 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets On-Shore Technology, Inc. OSTOQ23A150 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.295 7.50mm Green 1 Levels Solder Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTOQ Thermoplastic Tin Brass
OSTOQ23A150 Overview
There is a mounting type of Solder for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the OSTOQ Series.Devices with 23 pins are available.You should use it when it's below 105°C.A minimum temperature of -30°C is required for the operation of this device.Through Hole is used to mount the part.In this case, the device operates at -30°C~105°C Operating Temperature.There are a number of benefits that this part has in common with other Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) products.
OSTOQ23A150 Features
OSTOQ series
OSTOQ23A150 Applications
There are a lot of On Shore Technology Inc.
OSTOQ23A150 Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
Manufacturer related products
    CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM