OS096064PK12MG1A00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OS096064PK12MG1A00
Manufacturer
ams OSRAM
Description
DISPLAY OLED 96X64 1.2" GREEN
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Resolution (width) :
96 pixel
Diagonal Size :
1.2 in
Resolution (height) :
64 pixel
Diagonal Screen Size :
1.2 30.48mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Backlight :
Without Backlight
Viewing Area :
25.42mm W x 16.94mm H
Background Color :
Black
Series :
Pictiva
Dot Pixels :
96 x 64
Display Type :
OLED - Passive Matrix
Interface :
Parallel/Serial
Graphics Color :
Green
Dot Pitch :
0.27mm Wx0.27mm H
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dot Size :
0.24mm Wx0.24mm H