OP43B123K101CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OP43B123K101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP MLCC 1812 X7R 10% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
0.012µF
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Length :
4.5mm
Height :
1.25mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Positive Tolerance :
10%
Size Code :
Negative Tolerance :
10%
Datasheets
OP43B123K101CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.012muF