OP21B331K251CT
Mfr.Part #
OP21B331K251CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.25mm
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
2mm