OP21B271K101CT
Mfr.Part #
OP21B271K101CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
0.00027μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Width :
1.25mm
Height :
0.8mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
OP21B271K101CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.00027muF