OP21B122K101CT
Mfr.Part #
OP21B122K101CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
0.8mm
Positive Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
10%
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.25mm
Capacitance :
0.0012μF