OP21B101K101CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OP21B101K101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Negative Tolerance :
10%
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
1.25mm
Positive Tolerance :
10%
Number of Terminations :
2
Capacitance :
0.0001μF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
OP21B101K101CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.0001muF