ON6215E-R58
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ON6215E-R58
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 620 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
Little Rebel® ON
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
No
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Lead Diameter :
0.81 mm
Rated Temperature :
70°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Cylindrical
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
2W
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Composition :
Carbon Film
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Working Voltage :
500V
Resistance :
620Ohm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
155°C
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
ON6215E-R58
FIXED RESISTOR, 620Ohm, Carbon Film,