ON3915E-R65
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ON3915E-R65
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 390 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Features :
Operating Temperature :
Resistance :
390 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Composition :
Carbon Film
Tolerance :
±5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Little Rebel? ON
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Package / Case :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Product Status :
Active
Power (Watts) :
2W
Datasheets
ON3915E-R65
Ohmite ON3915E-R65
390 Ohms, 2W, Carbon Film,