ON2035E-R65
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ON2035E-R65
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Number of Terminations :
2
Series :
Little Rebel? ON
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Features :
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
Composition :
Carbon Film
Product Status :
Active
Resistance :
20 kOhms
Supplier Device Package :
Failure Rate :
Datasheets
ON2035E-R65
Ohmite ON2035E-R65
20 kOhms, 2W, Carbon Film,