OEDA012-25.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OEDA012-25.0M
Manufacturer
Pletronics, Inc.
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL OSC VCTCXO 20.0M +/-.28P
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Pletronics, Inc.
Product Category :
Unclassified
Load Capacitance :
10 pF
Spread Spectrum Bandwidth :
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
2.8V ~ 3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
3 mA
Output :
Clipped Sine Wave, CMOS
Current - Supply (Max) :
3mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency Stability :
100 PPB
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.077 (1.95mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Type :
VCTCXO
Mounting Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
Output Format :
CMOS
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
OeDA
Function :
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
1.85 mm
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
Solder Pad
Packaging :
Reel
RoHS :
Details
Frequency :
25 MHz
Width :
3.2 mm
Length :
5 mm