O016N002CRPP5N0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
O016N002CRPP5N0000
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
OLED MODULE 32DIG 16 X 2 PASSIVE
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Outline L x W x H :
85.00mm x 36.00mm x 10.00mm
Text Color :
Red
Character Size :
5.55mm Hx2.95mm W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dot Size :
0.55mm Wx0.65mm H
Display Type :
OLED
Number of Characters :
32
Viewing Area :
66.00mm L x 16.00mm W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Display Format :
16 x 2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Display Mode :
Passive
Character Format :
5 x 8 Dots
Voltage - Supply :
5V