NZF220TT1G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NZF220TT1G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SC-75, SOT-416
Datasheet
Download
Description
FILTER RC(PI) 110 OHM/22PF SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Pin Count :
3
Pbfree Code :
yes
ESD Protection :
yes
Height :
0.035 0.90mm
JESD-609 Code :
e3
Max DC Current :
1μA
Values :
R = 110 Ω, C = 22pF
Capacitance :
22pF
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Direction :
Bidirectional
Output Impedance :
50Ohm Ω
Number of Pins :
3
Termination :
Gull wing
DC Resistance (DCR) :
110Ohm
Min Operating Temperature :
0°C
Depth :
1.65mm
Packing Method :
Tape and Reel
Resistance - Channel (Ω) :
110
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
14W
Number of Channels :
1
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
SC-75, SOT-416
Shielding :
Unshielded
Halogen Free :
Halogen Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Type :
Low Pass
Number of Terminations :
Width :
0.9mm
Voltage - Rated DC :
7V
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Max Breakdown Voltage :
8V
Center / Cutoff Frequency :
220MHz Cutoff
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
220MHz