NUF9002FCT1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NUF9002FCT1
Manufacturer
onsemi
Package / Case
25-UFBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
FILTER RC(PI) 100 OHM/28PF SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
25
Test Frequency :
110MHz
Packing Method :
Tape and Reel
Physical Dimension :
L2.65XB2.65XH0.65 (mm)
Pbfree Code :
yes
Type :
Low Pass
JESD-609 Code :
e3
Number of Functions :
10
Max DC Current :
100nA
Published :
Package / Case :
25-UFBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Attenuation Value :
-25dB @ 900MHz ~ 3GHz
Filter Order :
2nd
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.104Lx0.104W 2.65mmx2.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
28μF
Center / Cutoff Frequency :
110MHz Cutoff
HTS Code :
Pin Count :
25
Lead Free :
Lead Free
Values :
R = 100 Ω, C = 28pF (Total)
DC Resistance (DCR) :
115Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Channels :
10
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Termination :
Flat
Height :
0.026 0.65mm
ESD Protection :
yes
Number of Pins :
Shielding :
Unshielded
Lifecycle Status :
OBSOLETE (Last Updated: 1 day ago)
Depth :
2.65mm