NUF8001MUT2G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NUF8001MUT2G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
16-UFDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER RC(PI) 100 OHM/12PF SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
0.022 0.55mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Number of Pins :
16
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Circuit Type :
Filter
Pbfree Code :
yes
Attenuation Value :
-25dB @ 800MHz ~ 5GHz
Length :
3.5mm
Number of Terminations :
16
Published :
Halogen Free :
Halogen Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
IEC
Depth :
1.2mm
Factory Lead Time :
2 Weeks
Size / Dimension :
0.138Lx0.047W 3.50mmx1.20mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
8
Values :
R = 100 Ω, C = 12pF
Output Impedance :
50Ohm Ω
Pin Count :
Package / Case :
16-UFDFN Exposed Pad
Capacitance :
12pF
JESD-609 Code :
e3
Type :
Low Pass
Filter Order :
2nd
Resistance :
100Ohm
Number of Channels :
8
Center / Cutoff Frequency :
160MHz Cutoff
Resistance - Channel (Ω) :
100
Frequency :
5GHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Voltage :
5V