NTVB058NSC-L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NTVB058NSC-L
Manufacturer
onsemi
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
THYRISTOR 58V 100A DO214AA
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Voltage - Off State :
58V
Hold Current :
150mA
Number of Elements :
1
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Voltage - On State :
4V
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-40°C
Configuration :
Single
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Form :
C BEND
Number of Terminations :
2
Voltage - Breakover :
77V
Published :
Terminal Position :
Dual
Capacitance :
222pF