NS10165T150MNA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NS10165T150MNA
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 3.84A 30 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
REACH SVHC :
Unknown
Type :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
13.2MHz
Depth :
10.4mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current - Saturation :
4.5A
Inductance :
15μH
Packing Method :
TR, EMBOSSED
Current Rating :
3.84A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Test Frequency :
100kHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
6.5mm
Construction :
Chip
HTS Code :
Case/Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Halogen Free :
Halogen Free
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.270 6.85mm
RMS Current (Irms) :
3.84A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
3.84A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Series :
NS
Number of Terminations :
2
Inductance Tolerance :
20%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Datasheets
NS10165T150MNA
TAIYO YUDEN NS10165T150MNA
NS10165T150MNA datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD